My Health Partner Logo
Гіпертонія

10 тисяч кроків для здорового життя: правда чи міф

Досить поширеною є думка, що для збереження здоров’я необхідно робити щодня мінімум 10 тисяч кроків. Це приблизно 7 км, що може здаватися занадто складною ціллю. Можливо, у вас є спеціальний годинник для відстеження кількості кроків, які ви зробили протягом дня. До речі, люди, які контролюють кількість кроків, дійсно ходять більше, але отримують менше задоволення від процесу. Невдачі в досягненні щоденної мети можуть призводити до розчарування та зменшення радості від прогулянок. Адже, якщо ви здатні пройти більше, то досягнення позначки в 10 тисяч на лічильнику може зменшити бажання рухатися далі1.

 

Створюється враження, що це число є результатом багаторічних досліджень. Але правда є більш прозаїчною. Магічне «10 тисяч» є прикладом вдалої реклами японського крокоміра, що побачив світ у 60-х роках минулого століття. Ієрогліф, який означає 10 тисяч, схожий на крокуючого чоловічка. Саме тому його використали в назві лічильника. Усі дослідження зв’язку між кількістю щоденних кроків та здоров’ям були проведені пізніше1,2.

 

Цей факт надихнув команду вчених Гарвардського університету перевірити встановлений стандарт. Дослідивши рівень фізичної активності жінок похилого віку, вони помітили важливу закономірність. У жінок, які робили понад 4000 кроків на день, був значно нижчий рівень смертності, ніж у тих, хто робив лише 2700 кроків. Цей ефект поступово збільшувався приблизно до 7500 кроків на день. Після цієї позначки значного впливу на тривалість життя вже не було. Це хороша новина для людей, які ведуть малорухливий спосіб життя — 4000 кроків — це всього лише 2,8 км3.

 

Який висновок можна зробити? Рахуйте кроки, якщо це вам подобається, та не варто фокусуватися на 10 тисячах. Навіть помірна щоденна фізична активність є корисною. Головне, аби це приносило задоволення.

Джерела

  1. Do we need to walk 10,000 steps a day? Available at: https://www.bbc.com/future/article/20190723-10000-steps-a-day-the-right-amount
  2. 10,000 steps not a magic number for fitness. Available at: https://www.hsph.harvard.edu/news/hsph-in-the-news/10000-steps-not-magic-fitness-number/
  3. Lee I.M., Shiroma E.J., Kamada M. et al. Association of Step Volume and Intensity With All-Cause Mortality in Older Women. JAMA Intern Med. 2019; 179(8):1105-1112. DOI: 10.1001/jamainternmed.2019.0899.

 

 

Gen-NonP-UL medical-53 

 

 

Наскільки регулярно ви приймаєте ліки від артеріального тиску? (проголосуйте, будь ласка, можлива 1 відповідь)