My Health Partner Logo
Гіпертонія

Сім способів жити краще з гіпертонією

 1.  Лікуйтеся!
  Мета – повернути артеріальний тиск до рівня, якомога ближчого до нормального. Це має вирішальне значення, адже від цього залежать тривалість та якість життя, навіть якщо ви насправді не почуваєтеся погано. Для цього слід скорегувати певні особливості способу життя і за потреби, можливо регулярно, приймати ліки для зниження АТ – антигіпертензивний препарат.
 2. Зрозумійте, як важливо лікувати гіпертонію
  Натепер достеменно невідомо, як вилікувати гіпертонію. Cьогодні ми можемо лише тимчасово знижувати АТ за допомогою гіпотензивних засобів, дія яких є короткочасною. Поговоріть зі своїм лікарем про захисну дію цих препаратів.
 3. Не забувайте приймати антигіпертензивні ліки
  Щоб контролювати АТ, важливо приймати ліки щодня за призначенням лікаря.
 4. Завжди приймайте ліки в один і той же час
  У повсякденному житті важливо виробити звички, що пов’язують приймання ліків з іншими рутинними справами, які ви виконуєте щодня в один і той же час, наприклад, чистите зуби, їсте, читаєте газету. Це дуже ефективний спосіб як не забути випити таблетку. Сповіщення на вашому смартфоні також можуть допомогти. Це важливо для формування хороших звичок, а також для уникнення падіння рівня лікарських засобів у крові, якщо між їх прийманням проходить занадто багато часу.
 5. Поговоріть зі своїм лікарем про можливі побічні ефекти препаратів
  Будь-який ефективний лікарський засіб може мати один або кілька побічних явищ. Переважна більшість із них зникають без будь-яких стійких наслідків після припинення терапії. У разі виникнення несприятливих реакцій важливо поговорити про це з лікарем, а не припиняти лікування самостійно. Він прийме рішення зменшити дозу або замінити препарат на інший.
 6. Якщо ваш лікар призначив кілька антигіпертензивних засобів, погодьтеся приймати їх або попросіть змінити лікування
  Поєднання декількох ліків може знадобитися, якщо АТ не знижується суттєво при застосуванні одного препарату. Сьогодні більшості пацієнтів для належного контролю АТ потрібне поєднання кількох препаратів. Той факт, що два чи більше лікарських засобів можна поєднувати в одній таблетці означає, що терапія може передбачати приймання максимум 1 або 2 таблеток на день. Якщо ви вважаєте, що застосовуєте занадто багато ліків, поговоріть про це зі своїм лікарем – він знайде спосіб, як спростити схему лікування.
 7. Пристосуйте спосіб життя до свого стану 
  Зменште кількість солі у своєму раціоні харчування, регулярно виконуйте фізичні вправи, споживайте алкоголь у помірній кількості та уважно стежте за вагою. Ці звички допоможуть вам краще контролювати свій АТ. Якщо ви до того ж зможете краще справлятися зі стресом і кинути курити, це матиме величезні переваги для ваших артерій та здоров'я загалом!

 

 

Наскільки регулярно ви приймаєте ліки від артеріального тиску? (проголосуйте, будь ласка, можлива 1 відповідь)