My Health Partner Logo
Гіпертонія

Чи потрібно приймати ліки від гіпертонії все життя?


Якщо діагноз гіпертонії – за високого артеріального тиску (АТ) – встановлений правильно, і не виявлено тимчасових або гормональних причин виникнення, вам, можливо, доведеться приймати ліки щодня для корегування показників АТ упродовж життя. На перший погляд, це виглядає складно, але ви побачите, що більшість гіпертоніків добре справляються з даною задачею. Це певною мірою схоже на щоденну звичку, приміром, чищення зубів.


Хоча антигіпертензивне лікування зазвичай застосовують протягом всього життя, його характер із часом нерідко змінюється. Адже клініцист враховуватиме не тільки показники вашого АТ, але й будь-які умови, які можуть вплинути на терапію. У цьому разі дозу препарату може бути збільшено або зменшено залежно від інших факторів, тому дуже важливо регулярно відвідувати свого лікаря.


Насправді, терапія протягом усього життя може насторожувати лише тоді, коли ви не розумієте, для чого вона вам потрібна, іншими словами, яка користь від застосовуваних препаратів. Лікування гіпертонії дозволяє збільшити тривалість життя та уповільнює старіння артерій. Якщо ви це зрозумієте, то легше сприйматимете те, що вам, імовірно, доведеться приймати ліки за таких умов. До того ж антигіпертензивна терапія дає можливість вам жити далі.