My Health Partner Logo
Гіпертонія
Я тренуюсь

Сидіння за комп’ютером: як мінімізувати шкоду?

 

Для більшості офісних працівників сидіти за столом по 7-8 год на день – звична справа. Однак ця «звична справа» може бути не особливо корисною для вас: цілий день сидіння за комп’ютером призводить до виникнення болю у спині, перенапруження очей тощо. Так не має бути. Якщо ви проводите багато часу за комп’ютером, ось кілька простих порад для боротьби з негативними наслідками малорухомого способу життя.

 1.  Правильна постава. Сядьте правильно: спина повинна бути прямою, плечі відведені назад, а верхня частина монітора має бути на рівні очей. Якщо це не так, вам слід відрегулювати висоту екрана. Спробуйте набирати текст, не відриваючи зап’ястя від столу чи клавіатури. Тримайте ноги зігнутими в колінах так, щоб коліна були на рівні або лише трохи вище стегон. Ноги повинні стояти рівно на підлозі або підставці для ніг.
 2. Легкі вправи на розтяжку:
  • Шия: спершу повільно, витягніть голову вперед і поверніть назад, потім із боку в бік та, нарешті, поверніть голову вправо та вліво кілька разів. Цю вправу можна робити будь-коли, щоб зменшити напругу в шиї.
  • Плечі: щоб зняти напругу в плечах, зробіть кругові оберти плечима вперед приблизно 10 разів і потім назад.
  • Руки та плечі: обіпріться руками у край столу, кожна на ширині плечей. Зігніть руки так, щоб вони були на рівні вашого тіла, і нахиліться вперед, згорбивши плечі. Зробіть крок і підсуньте плечі та лікті ближче до столу.
  • Зап’ястя: робіть часті оберти зап’ястями, якщо відчуваєте скутість у суглобах, 10 разів за годинниковою стрілкою, а потім стільки ж проти.
 3. Перерви. Регулярно вставайте і рухайтеся, щоб стимулювати кровообіг в руках і ногах, що не дозволятиме їм занадто втомлюватися. Пройдіться до кулера з водою, вийдіть ненадовго на на вулицю та/або скористайтеся сходами замість ліфта. На додачу до легкого тренування ніг і серця, свіже повітря та перерва допоможуть вам розслабитися. Зробіть перерву, якщо за будь-якої причини не можете більше працювати. Встаньте і трохи прогуляйтеся. Якщо є місце і простір, де нікого немає, зробіть кілька віджимань або присідань. Цього досить, щоб відчути, як працюють м’язи, але недостатньо, щоб спітніти.
 4. Інші корисні звички:
  • Зробіть кілька глибоких вдихів: щоб пропрацювати м’язи живота, на вдиху затримайте дихання на кілька секунд, а на видиху відпустіть.
  • Якщо є можливість, подихайте свіжим повітрям.
  • Пийте протягом дня: якщо ви робитимете це регулярно, будете відчувати себе бадьорішим. Якщо у вас є кулер із водою, пийте воду з чашки або склянки, а не із пляшки.  Чому? Це змушуватиме вас підніматися частіше і йти до кулера, щоб набрати води, а відповідно, більше рухатися.

 

 

Наскільки регулярно ви приймаєте ліки від артеріального тиску? (проголосуйте, будь ласка, можлива 1 відповідь)