My Health Partner Logo
Діабет

Як підтримувати фізичну активність: 7 порад

Найкращі поради щодо належної фізичної активності:


1. Насолоджуйтесь!


Якщо вам подобається те, чим ви займаєтеся, ви найімовірніше продовжите це робити. А ще краще насолоджуватися заняттям разом із родиною чи друзями. Не бійтеся пробувати нове. Чи є такий вид спорту, яким ви колись займалися, і ви хотіли б почати знову? Чому б не спробувати!

 

2. Починайте помалу


Якщо ви робитимете трохи більше, ніж раніше, – це все одно зміни на краще. Тому нарощуйте навантаження поступово і дайте своєму тілу час адаптуватися в міру зміцнення м’язів. Якщо у вас є якісь захворювання, обговоріть це зі своїм лікарем, перш ніж починати робити нові вправи.

 

3. Вносіть в активність невеликі зміни


Ходьба – це простий і безкоштовний спосіб покращити свою фізичну форму. Якщо вам необхідно дістатися якогось місця недалеко від вас, залиште машину вдома або ж зійдіть з автобуса чи поїзду на 1-2 зупинки раніше і пройдіть решту шляху пішки. Чому б не використати обідню перерву для прогулянки або піднятися сходами замість ескалатора? Десять хвилин швидкої ходьби щодня можуть мати велике значення для вашого здоров’я. Дізнайтеся більше від NHS (посилання нижче), зокрема про застосунок Active 10.

 

4. Ставте перед собою цілі


Ви зможете дотримуватися активнішого життя, якщо матимете перед собою мету. Ставте реалістичні короткострокові та довгострокові цілі, ведіть щоденник вправ та відмічайте свої досягнення – ви будете вражені побаченим прогресом. Коли досягнете мети, побалуйте себе чимось за тяжку працю.

 

5. Різноманіття – це родзинка життя


Коли ви вже регулярно займатиметеся спортом, трохи змініть свій розпорядок дня. Спробуйте замість велотренажеру пересісти на велосипед і покататися на відкритому повітрі або ж спробуйте нові вправи у тренажерному залі. Якщо ви починаєте щось нове, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб дізнатися, як це вплине на хворобу.

 

6. Соціалізуйте свої заняття 


Замість того, щоб зустрітися із друзями на каву чи посиденьки в пабі, чому б не запропонувати їм зайнятися чимось активним? Ви можете влаштовувати разом піші походи, займатися садівництвом, грати в теніс, гольф або піти на танці.

 

7. Не здавайся


Хоча ви отримуєте користь від занять, все ж не одразу можете побачити переваги від них, оскільки зазвичай потрібен час, щоб ваше тіло адаптувалося до активності. Продовжуйте займатися, і незабаром ви побачите позитивні результати.