My Health Partner Logo

Обмеження фізичної активності при стенокардії

Чи уникаєте ви фізичної активності через страх виникнення стенокардії? Насправді це абсолютно безпечно, якщо вправи виконуються правильно. Багато пацієнтів вважають, що регулярна фізична активність допомагає покращити самопочуття. Це можливо завдяки тому, що тренування підвищують здатність вашого тіла засвоювати кисень. Унаслідок цього навіть повсякденні справи будуть менше втомлювати. Симптоми стенокардії навпаки можуть зменшуватись, адже для живлення серця поступово активується додаткова мережа крихітних кровоносних судин. Щоденні фізичні навантаження достовірно зменшують ризик виникнення серцевого нападу чи інсульту, а також допомагають контролювати масу тіла.

Обираючи вид тренувань, варто орієнтуватися на ваші особисті вподобання та рекомендації лікаря. Ви можете спробувати скандинавську ходьбу або їзду на велосипеді, адже найбільшу користь приносять заняття на свіжому повітрі. Ви можете знайти вправи, які легко вписати у своє життя, або запросити близьку людину приєднатися до вас. Адже заняття мають приносити позитивні емоції та відчуття задоволення.

 

Як зробити фізичну активність безпечною?

  • Починайте тренування з легкої розминки протягом кількох хвилин. Таким чином кровоносні судини розширяться і ви з меншою ймовірністю відчуєте симптоми стенокардії
  • Починайте з легких вправ, особливо якщо ви давно не тренувалися
  • Нормально відчувати легку задишку, але не треба навантажувати себе так сильно, щоб ви не могли говорити
  • Наприкінці тренування поступово уповільнюйте темп протягом 10 хвилин, аби ваше дихання та пульс нормалізувалися
  • Після консультації лікаря використовуйте спрей із нітрогліцерином перед фізичною активністю та майте його при собі
  • Уникайте фізичних навантажень, якщо ви відчуваєте симптоми стенокардії в стані спокою
  • Перед початком нового виду тренувань консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або медичною сестрою

 

Як і в будь-якій іншій справі, головне — розпочати. Навіть невелике збільшення щоденної фізичної активності є важливим кроком до вашого здоров'я та зміцнення організму. Хваліть себе, незалежно від того, наскільки невеликим здається прогрес. Додаткові 100 метрів, які ви пройдете сьогодні, вже буде вашим особистим досягненням.

Gen-NonP-UL medical-74