My Health Partner Logo
Діабет

Чи може цукровий діабет впливати на статеве життя?

На статеве життя осіб із цукровим діабетом (ЦД) можуть впливати кілька факторів – як органічних, так і психологічних. Однак більшість хворих мають задовільне статеве життя, яке відповідає їхнім бажанням. Давайте розглянемо, яким чином ЦД може на нього впливати, як запобігти цьому та впоратися з сексуальними проблемами.


ЦД через багато років із моменту розвитку здатний спричиняти пошкодження дрібних нервів та/або артерій, функція яких у чоловіків важлива для ерекції. Крім того, ЦД іноді асоційований з іншими клінічними станами, такими як високий рівень артеріального тиску або холестерину. Це може призвести до виникнення проблем із кровообігом, що може ускладнювати чи запобігати підтриманню ерекції. Деякі препарати, такі як діуретики або β-адреноблокатори, що застосовують для лікування високого артеріального тиску, також потенційно впливають на якість ерекції. У жінок основними факторами, що роблять секс незручним або болючим, є сухість піхви та кандидоз, які частіше зустрічаються у хворих на ЦД; поширеними є також сечові інфекції.


Психологічний вплив хвороби також може зменшувати лібідо та статевий потяг. Імовірність розвитку гіпоглікемії на тлі фізичних зусиль під час сексу може бути перешкодою для статевого контакту як для хворих на ЦД, так і для їхніх партнерів.
При виникненні подібних проблем доцільно дотримуватися здорового способу життя:

  • Намагайтеся контролювати ЦД із плином часу
  • Киньте курити, якщо маєте цю згубну звичку, адже вона є найбільш обтяжливим фактором еректильної дисфункції
  • Уникайте набору ваги або намагайтеся схуднути, якщо маєте зайву
  • Будьте фізично активними принаймні 20 хв на день
  • Виявляйте та лікуйте грибкові інфекції
  • Регулярно відвідуйте гінеколога


Описані вище статеві ускладнення не є летальними. Однак якщо вони все ж таки трапляються, обговоріть це зі своїм лікарем. Він перевірить, чи може лікування, яке ви отримуєте, спричиняти дані проблеми та за потреби змінить його або запропонує препарати, здатні покращити ерекцію, зменшити сухість піхви або вилікувати потенційні грибкові інфекції.