My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

Розслабтеся на роботі за 5 хвилин

На роботі стресові випадки є дуже частими. Бувають навіть якісь божевільні дні! Як відомо, в момент стресу зосередитися й ефективно працювати дуже важко. Якщо ви відчуваєте перенавантаження подіями та роботою, настав час зробити 5-хвилинну перерву, використовуючи свої 5 органів чуття.
Після перерви у вас ще буде багато справ, але ви почуватиметеся краще і будете готові розібратися зі своїм списком справ. Встановіть годинник телефону на 5-хвилинну релаксаційну перерву.

 

Розслабте своє тіло

 1. Розслабтеся. Розмістіться на стільці у зручній позі. Поставте ноги на підлогу, а руки покладіть на стіл.
 2. Дихайте. Не думайте про складні техніки дихання, просто робіть довгі та глибокі вдихи, а потім повільно видихніть. Повторіть п’ять разів.
 3. Увімкніть свої п’ять органів чуття. Один за одним, приблизно по 1 хвилині на кожний. Закрийте очі та мерщій:
  • Запах. Зосередьтеся на різних запахах навколо вас. Чи відчуваєте ви запах свіжого повітря надворі? А може хтось поруч пахне приємними парфумами?
  • Слух. Сконцентруйтеся на звуках навколо вас. Намагайтеся не аналізувати їх; немає поганих чи хороших звуків. Вони просто є. Спробуйте індивідуалізувати звуки один за одним та зосередитися на кожному.
  • Зір. Відкрийте очі та роздивіться форми, текстури та кольори свого робочого місця. Чи бачите ви різні відтінки кольорів? Чи може якогось кольору не вистачає?
  • Дотик. Зосередьтеся на відчутті ваших рук на столі. Чи відчуваєте ви температуру та текстуру столу? Відчуйте тиск стоп на підлозі.
  • Смак. Якщо маєте щось перекусити, поїжте і спробуйте розділити компоненти їжі за смаком. Якщо їди немає, зосередьтеся на присмаку в роті. Поворушіть усередині язиком та спробуйте сконцентруватися на різних відчуттях.


5-хвилинна перерва закінчилася. Вам краще, чи не так? Ось побачите, тепер вам буде легше працювати!