My Health Partner Logo
Я тренуюсь

Немає часу займатися спортом?

Багато хто займається кар’єрою, сімейним та соціальним життям, а на регулярні фізичні вправи немає часу. Чимось треба жертвувати, і це зазвичай найменш важлива чи нагальна річ, наприклад тренування. Це сприймається як розкіш, а не як необхідність. Перебування вдома не є гарантією наявності часу: жінки часто перевантажені готівлею, хатніми клопотами та турботою про родину. Іноді здається неможливим знайти час на заняття, але навіть найнапруженіший графік можна змінити! Ось яким чином.

  • Піднімайтеся сходами. На роботі чи в торговому центрі уникайте ескалаторів та ліфтів. Вони не допомагають вам підтримувати здоров’я чи худнути, а от сходи – так.
  • Паркуйтеся подалі від дверей. Приїхали до маркета? Припаркуйтеся трохи далі, ніж зазвичай. Ви навряд чи помітите додаткові кроки, але це допоможе вам підтримувати форму.
  • Домашні справи під музику. Увімкніть радіо і танцюйте, поки ви пилососите чи витираєте пил. Поєднання музики, танців та ведення хатнього господарства не є новиною, але це працює! Ретельно вибирайте музику й танці для прибирання – наприклад, джайв та кришталевий посуд не поєднуються! Ось ви закінчили, оселю прибрано і, на відміну від Міка Джаггера з «Ролінг Стоунз», ви відчуваєте задоволення.
  • Зробіть фітнес сімейним заходом. Замість того, щоб вирушати на прогулянку самостійно, візьміть із собою всю свою родину. Прогулянка може бути довгою чи короткою, це неважливо. Проведіть приємно час разом на вулиці, послухайте пташок та шелест листя, подивіться на відблиск сонця на калюжах, це ще більше зблизить вас!
  • Робота – не виправдання. Тип фізичних вправ, які ви виконуєте, може бути обмежений вашим робочим середовищем, але перебування в офісі не є виправданням для того, щоб не займатися. Пройдіться до іншого кабінету колеги – це буде краще, ніж надіслати йому електронного листа. Потягніться усім тілом за робочим столом – це приведе кровообіг до норми. Оберіть сходи замість ліфта. Або ж замість перерви на обід можна вирушити на пробіжку або до тренажерного залу.
  • Під час розмови рухайтеся. Якщо на вас чекає довга телефонна розмова, переведіть абонента на гучний зв’язок. Встаньте, витягніть ноги і почніть рухатися. Технології забезпечили нам свободу пересування – тож давайте цим користуватися.

Тривалість фізичних вправ, яка потрібна для отримання користі для здоров’я, мінімальна: всього 6 хв на день. Почніть із незначних змін, і згодом ви побачите, що усе не дарма!