My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

Музика, релаксація та зниження артеріального тиску

У контексті музики ми одразу ж згадуємо вечірки, концерти чи фестивалі. Нещодавнє дослідження показало, що музика може бути невід’ємною частиною процесу релаксації для контролю артеріального тиску. Лише уявіть, ви можете використовувати музику для лікування гіпертонії!


У дослідження було включено 48 пацієнтів, які лікували гіпертонію. Терапевтична група (n = 28) слухала музику (класичну, індійську або кельтську) 30 хв на день протягом чотирьох тижнів, виконуючи дихальні вправи. Контрольна група (n = 20) не вносила змін у щоденне життя. Дослідники виявили, що систолічний артеріальний тиск значно знизився у терапевтичній групі.


Дослідники припускають, що такий результат може бути пов’язаний із впливом музики на тривогу. Люди почуваються більш розслабленими під час прослуховування музики, що зменшує їхнє занепокоєння. При цьому зменшення тривожності супроводжується зниженням артеріального тиску. Звісно, лише однієї музики недостатньо для лікування високого артеріального тиску. За потреби слід приймати ліки і дотримуватися належного способу життя, включно із фізичною активністю, здоровим харчуванням та загальним розслабленням!