My Health Partner Logo
Я тренуюсь

Непомітні вправи на робочому місці

Багато хто довгий час працює за робочим столом, хоча, як відомо, малорухомий спосіб життя негативно впливає на наше здоров’я. Чи можна із цим щось вдіяти? Звісно, не так вже й легко знайти спосіб, як займатися на роботі. Дійсно, в офісі, де колеги весь час проходять повз і все бачать, доведеться двічі подумати над тим, що робити у присутності інших. Наведені нижче вправи мають значну перевагу – вони непомітні...

 

  1. Підйом на носки. Ця вправа ідеально підходить для заняття на місці, наприклад, біля принтера або мікрохвильової печі. Просто відірвіть п’яти від землі, тобто станьте навшпиньки, а потім поверніться у вихідне положення. Зробіть це 5-10 разів.
  2. Ходьба. Вона фігурує майже у всіх порадах щодо тренувань на роботі з поважної причини. Ходьба є корисною, її легко виконувати, та це не виглядає недоречно на робочому місці. Невелика прогулянка до або після обіду допомагає очистити розум і приносить користь вашому тілу.
  3. Підйом по сходах. Ще одна класична вправа з поважної причини. Підніміться сходами замість ліфта; можете також спуститися. Поставтесь до цього розумно: робота на 2-му поверсі – не те саме, що на 32-му. Працюючи на 2-му поверсі, ви можете робити цю вправу кілька разів на день, якщо ж на 32-му – проходити від 2 до 5 поверхів вранці, перш ніж скористатися ліфтом, і так само ввечері. Адаптуйте цю вправу під себе. Не хвилюйтеся, ніхто не дивитиметься на вас скоса.
  4. Піднімання ніг. Під робочим столом підніміть одну ногу, щоб вона стала рівною, паралельно підлозі. Тримайте її у такому положенні кілька секунд, а потім опустіть. Повторіть вправу на іншій нозі, загалом 10-15 разів.
  5. Розтяжка. Ще одна корисна вправа, яка не виглядає недоречною на роботі, – це розтяжка. На відміну від більшості кардіо- чи силових тренувань, які, безсумнівно, будуть помітні у робочих умовах, розтяжка не привертатиме до вас пильної уваги. Всі розуміють, що розтяжка – нормальна реакція на сидіння цілий день, через що може з’явитися сильний біль, якщо цього не робити.
  6. Сидіння на м’ячі для вправ. Сьогодні цей тип «крісла» вже визнали у деяких офісах, залежно від того, де ви працюєте. Крісло-м’яч для вправ зміцнює основні м’язи та підтримує пряму поставу.
  7. Стискання м’язів. Стисніть м’язи живота або сідниць на кілька секунд, а потім розслабте. Повторюйте вправу від 10 до 15 разів. Знову ж таки, це вправа, яку неможливо помітити.
  8. Підтримка рівної спини. Рівна спина – це, радше, не вправа, а виправлення неправильної постави. Однак завдяки сидінню із прямою спиною та підтриманню гарної постави активно працюватимуть ваші м’язи спини.