My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

10 порад, як розслабитися

 

Багато хто вважає, що потрібно провести години у спа-салоні або ж тижні у відпустці, щоб розслабитися. Але це може бути швидше, ніж ви думаєте! Кожна з наступних 10 порад допоможе вам розслабитися менш ніж за 15 хв. Вибирайте по одній щодня!

  1. Дихайте глибоко. Зробіть 5-хвилинну перерву, щоб сконцентруватися на своєму диханні. Закрийте очі, сядьте прямо і покладіть одну руку на живіт. Повільно зробіть вдих носом і відчуйте повітря всередині живота. Потім повільно видихніть ротом. Зробіть десять глибоких вдихів!
  2. Медитуйте. Ви можете зменшити тривожність, витрачаючи кілька хвилин на день на медитацію. Це дуже просто! Сядьте прямо, поставте обидві ноги на підлогу. Потім закрийте очі й зосередьтеся на повторенні подумки позитивного речення, наприклад: «Я хороша людина» або «Я почуваюся спокійно». Синхронізуйте речення з диханням.
  3. Зосередьтеся на своїх почуттях. Протягом дня намагайтеся зосередитися на своїх почуттях і відчуттях. Наприклад, на вулиці спробуйте відчути повітря на обличчі, вловити приємні запахи біля квіткового магазину чи пекарні, насолоджуватися смаком та ароматом їжі, зверніть увагу, як гарно співають пташки... Коли ви навчитеся насолоджуватися моментом та зосереджуватися на своїх п’яти почуттях, ви менше стресуватимете.
  4. Поговоріть зі своїми друзями. Завжди потрібно ділитися своїми почуттями із друзями. Вони допоможуть вам впоратися зі стресом і поділяться незалежною точкою зору. Крім того, це гарна нагода підтримувати свою соціальну активність! Завжди краще зустрічатися із близькими особисто. Чому б, наприклад, не в ресторані чи кав’ярні?
  5. Прислухайтеся до свого тіла. Ще одна хороша вправа для зняття стресу – лягти на спину та протягом 5 хв подумки сканувати своє тіло. Можна почати від пальців ніг, піднятися до волосся і спробувати відчути кожну частинку свого тіла. Повторіть цей процес в інший бік – від волосся до пальців ніг.
  6. Смійтеся. Що може бути краще для розслаблення, ніж відвертий сміх? Як відомо, сміх може знижувати рівень кортизолу – гормону стресу, а також збільшувати кількість ендорфінів, що допоможе вам почуватися краще. Просто подивіться улюблену комедію!
  7. Увімкніть музику! Багато досліджень продемонстрували зв’язок між прослуховуванням музики та зменшенням стресу. Ви можете легко знайти в Інтернеті розслаблюючі пісні або звуки природи. Слухаючи музику, звертайте увагу на кожен інструмент окремо, на різні мелодії тощо.
  8. Більше рухайтеся. Фізична активність здатна зменшувати нервозність і занепокоєння. І, що важливо, для цього не обов’язково бути бігуном! Короткі прогулянки щовечора з собакою або виконання вправ на розтяжку вже можуть допомогти вам знизити щоденний стрес.
  9. Розслабляйтеся. Після робочого дня знайдіть 10 хв, щоб розслабитися. Ляжте на ліжко, покладіть теплий рушник на шию і плечі. Закрийте очі та розслабте всі м’язи. А за допомогою вправи з тенісним м’ячиком можна зняти залишки напруги.
  10. Мисліть позитивно. Чому б вам не спробувати скласти перелік усіх позитивних моментів у житті? Ви можете використовувати щоденник, щоб нагадувати собі про чудові емоції, пережиті з друзями, та всі ваші успіхи. Коли ви відчуваєте стрес, просто прочитайте свій щоденник.