Я тренуюсь
Які вправи можна виконувати на роботі?
- Сидячи, випряміть ноги під столом паралельно підлозі, щоб тренувати м’язи живота та ніг.
- Встановіть кут нахилу спинки стільця більш ніж 90°, щоб злегка відхилитися назад.
- Якщо є можливість, вимкніть ненадовго комп’ютер і розімніться. Розмовляєте по мобільному телефону? Підніміться, потягніться чи пройдіться – намагайтеся якомога більше рухатися.
- За можливості увімкніть музику – вона допоможе зняти стрес під час роботи, до того ж ви зможете трохи порухатися.
- Чим далі, тим все більше в офісах почали з’являтися тренажери та/або бігові доріжки, адже, як доведено, постійна тривала нерухомість має шкідливий вплив на здоров’я працівників. Забезпечивши максимальну активність на роботі, ви подбаєте про власний довгостроковий добробут та гарне самопочуття. Переконайте свого роботодавця в тому, що, крім користі для здоров’я, рух сприятиме підвищенню продуктивності. Повірте, це виграшний аргумент!
- Якомога більше рухайтеся. Це дозволить підтримувати кращу фізичну форму. Постійний рух допомагає витрачати калорії та сприяє роботі серцево-судинної системи. Вам потрібно поговорити із колегою? Відвідайте його особисто, не телефонуйте. Скористайтеся сходами, а не ліфтом. Пройдіться до кавоварки, поспілкуйтеся з колегою і поверніться на робоче місце. Всі ці, на перший погляд, дрібниці, допомагають більше рухатися.
- Якщо є можливість, сядьте на підлогу та потягніться, при цьому навіть можете користуватися ноутбуком. Таким чином ви заощадите час та проведете його із користю для здоров’я.
- Не забувайте дбати про свої очі! Ваш зір постраждатиме у довгостроковій перспективі, якщо ви тривалий час фокусуєтеся на чомусь одному (наприклад, моніторі). Тож робіть перерви для очей: подивіться у вікно та переводьте погляд із ближньої точки на дальню.