My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

Як кинути курити у найлегший спосіб?


Сигарети, цукровий діабет та серцево-судинні патології


Кожна сигарета викликає підвищення артеріального тиску на 20-40 хв, а також частоти серцевих скорочень приблизно на 40 %. Ця гіпертонія, що розвинулася, викликає передчасну втому серця, а у довгостроковій перспективі – ослаблення стінок артерій. Серед курців ризик серцево-судинних захворювань удвічі вищий, ніж серед некурців, а дихальна та серцева здатність курців під час фізичних вправ знижується.
У низці досліджень також показано, що в курців частіше розвивається цукровий діабет 2-го типу.

Як можна кинути курити, повністю усвідомлюючи це?


Це запитання ставлять багато курців. Згідно з оцінками, за останні 12 місяців у всьому світі 40 % курців намагалися кинути курити. То чому б не ви!

1. Рішення, яке можна передбачити


Важливо встановити дату припинення куріння заздалегідь, не чекаючи «прийнятного» моменту. Розпочніть діяти:

  • Позбавтеся сигарет і запальничок, щоб уникнути спокуси
  • Не піддавайтеся спокусі «лише один раз» швидко затягнутися
  • Повідомте іншим про своє рішення і попросіть курців не курити у вашій присутності
  • Змініть свій розпорядок дня, замінивши «рефлекс курити» на інший, наприклад, надягніть резинку навколо зап’ястя, та уникайте місць і ситуацій, в яких ви раніше курили
  • Займіть ваш розум розмовою з колегою або прочитайте кілька сторінок із вашої книги. Загалом сильне бажання курити обмежується 5 хв

 

2. Їжа – чудовий союзник


Підвищений апетит – один із симптомів відмови від куріння. Щоб урівноважити потенційний набір ваги, слід дотримуватися збалансованого та адаптованого раціону харчування в поєднанні з регулярною фізичною активністю.

  • Щоб «імітувати» жест сигарети у роті, розділіть щоденне споживання їжі на кілька невеликих прийомів та перекусів замість трьох основних
  • Вибирайте корисні продукти для перекусів: свіжі фрукти та трохи мигдалю або кисломолочний сир із компотом
  • Віддавайте перевагу нежирному білку та клітковині, щоб залишатися ситим і уникнути «ломки»
  • Боріться із втомою та відсутністю мотивації, вживаючи продукти, багаті на вітамін С (цитрусові, ківі, свіжий перець тощо) та магній (зелені овочі, цільнозернові, певні мінеральні води тощо)


Крім того, ви можете використовувати замінники нікотину, щоб зменшити симптоми відміни, або вибрати більш природні рішення, як-то гомеопатія… або гіпноз.