My Health Partner Logo
Я тренуюсь

Як займатися вдома без спортивного спорядження?

 

Звісно, чудово мати вдома тренажери, а не відвідувати тренажерний зал, але іноді вартість є непомірною! Спортивне спорядження – це прекрасно, однак не обов’язково: є способи тренуватися і без нього. Давайте розглянемо детальніше.

  1. Ходьба. Прогулянка на вулиці, наприклад у лісі, – це чудово! Але не завжди можливо, приміром, через погані погодні умови. Тож робіть вправи у приміщенні! Кілька разів підніміться і спустіться по сходах. Ця аеробна вправа з невеликим навантаженням допоможе тонізувати ноги. Немає сходів? Просто відвідайте кожну кімнату в домі декілька разів – можливо, це не так вже й цікаво, але допоможе вам трохи порухатися (а може, нагадає вам зробити те, про що ви забули!)
  2. Віджимання. Ймовірно, це не найулюбленіша вправа більшості людей, але її можна виконувати у різний спосіб. Приміром, зробіть віджимання на колінах, а не тримаючи ноги рівно. Крім того, ви можете віджиматися від стіни стоячи. Дана вправа чудово підходить для зміцнення рук і тренування грудних м’язів.
  3. Стрибки зірочкою. В дитинстві це завжди було весело, чи не так? Ну, а в зрілому віці вони є прекрасною вправою для серцево-судинної системи і добре підходять для розминки.
  4. Скручування. Це найкраща вправа для зміцнення м’язів живота. На початку не обов’язково піднімати голову до кінця, якщо ви відчуваєте, як напружуються м’язи.
  5. Піднімання ніг. Є корисним для зміцнення ніг. Якщо вам важко робити цю вправу з прямими ногами, спробуйте злегка зігнути їх.
  6. Присідання. При присіданнях ноги і сідниці перебувають у тонусі. Для менш рухливих людей підійдуть сідання та вставання зі звичайного стільця, навіть кілька разів.
  7. Біг на місці та підтюпцем. Це чудова вправа для серця. Ви можете бігати на місці вдома, поки дивитеся телевізор або слухаєте музику.
  8. Танці. Заняття танцями є корисними як із психологічної, так із фізичної точки зору. Вони піднімають настрій та додають енергії. Крім того, це чудове тренування серцево-судинної системи.
  9. Спрощена важка атлетика. Належні ваги – це правильно, але не обов’язково. Просто використовуйте те, що є під рукою. Почніть із чогось легкого, наприклад банки з горохом, і переходьте до важчих предметів: глечиків для молока, пляшок із мийним засобом тощо.
  10. Крокові вправи. Якщо у вас вдома є сходинки, кілька повторень – усе, що потрібно для тренування м’язів ніг (не забудьте про обережність!).