My Health Partner Logo

Гарні новини для кавоманів

Пацієнтам з ішемічною хворобою серця не варто пити каву? Обговоріть зі своїм лікарем, чи це може спричинити серйозне підвищення артеріального тиску або ще гірше — спровокувати серцевий напад?

Раніше така думка була досить поширеною, але сучасні дослідження повністю її спростували1. Це гарна новина для тих, хто не уявляє свій день без чашки ароматної кави. Але відразу виникає запитання, скільки кави можна пити?

Вважається, що помірне споживання кави — це 1‒3 чашки на день. Саме така кількість фігурує в більшості досліджень1.

Деякі люди можуть бути більш чутливими до кофеїну та почуватися погано після випитої чашки кави. Це залежить від швидкості метаболізму. Людям, які мають проблеми зі сном або серцебиттям, варто спробувати відмовитися від кави на деякий час, аби побачити як це вплине на самопочуття. Варто зауважити, що раптове припинення споживання кави може призвести до симптомів відміни, таких як головний біль, втома та пригнічений настрій. Ці прояви не несуть небезпеки та минають протягом 1‒2 днів2.

Отже, що сьогодні відомо про вплив на серцево-судинну систему помірного споживання кави1:

  1. Кава спричиняє лише незначне підвищення артеріального тиску. Але це стосується переважно тих осіб, які не п’ють каву регулярно. У протилежному випадку цей ефект швидко проходить, адже розвивається толерантність2. Варто підкреслити, що споживання кави точно не призводить до артеріальної гіпертензії.
  2. Кава не може спровокувати інфаркт міокарда або збільшити частоту нападів стенокардії в пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Щоправда, кава може спричинити розвиток печії, яку можна сплутати з проявами стенокардії.
  3. Кава не збільшує частоту порушення ритму навіть у пацієнтів із серйозними шлуночковими аритміями.
  4. Кава не підвищує рівень холестерину в крові. Але тут важливіше звернути увагу на те, як саме ви її п'єте. Додавання до кави цукру, сиропів, незбираного молока або вершків збільшують кількість калорій та насичених жирів. Зі свого боку це може спричинити збільшення маси тіла та підвищення рівня холестерину. Таким чином, вживання несолодкої кави та додавання знежиреного молока допомагає серцю більше, ніж переживання через кофеїн3.

Отже, кавоманам можна не переживати за здоров’я свого серця та й далі насолоджуватися цією невеликою та, можливо, корисною звичкою. Головне, аби все було в міру. Маєте будь які питання та сумніви – зверніться до свого лікаря за порадою!

 

 Gen-NonP-UL medical-76 

Показати посилання

Посилання

1
Alpert J.S. Hey, Doc, Is It OK for Me to Drink Coffee? The American Journal of Medicine. 2009; 122(7):597-8.