My Health Partner Logo
Діабет

Фізична активність при цукровому діабеті

Часто в житті свідомо чи ні ми знаходимо безліч причин, щоб почати щось завтра. Особливо це стосується здорового способу життя, зокрема спорту. Та коли у вас цукровий діабет, фізичні вправи важливі не просто для підтримки гарної форми. Стабільний рух здатний збільшити якість і тривалість вашого життя.

 

Фізична активність робить ваше тіло чутливішим до інсуліну, що допомагає контролювати діабет. Вона також допомагає контролювати рівень цукру в крові, знижує ризик серцевих захворювань і пошкодження нервів.

 

Додаткові переваги включають:

  • Підтримання нормальної маси тіла
  • Емоційне піднесення
  • Покращення сну та пам'яті
  • Контроль артеріального тиску
  • Зниження рівня «поганого» та підвищення рівня «хорошого» холестерину

 

Тому момент, коли ви читаєте ці слова, ми пропонуємо вважати відмітною точкою, ви можете мати більше контролю над своїм захворюванням. Кожен рух, кожна спроба підвищити свою фізичну активність уже зараз закладе підґрунтя для здорового та щасливого життя. І до того ж не встигнете озирнутись, як почнете пишатися собою!

Отже, кожне можливе виправдання, що стосується відкладання фізичної активності, пропонуємо замінити на просте рішення. Наприклад, ось так:

Я не займаюсь активними фізичними вправами, тому що…

Спосіб змінити це

…це надто важко.

Не вірте балачкам про те, що бути активнішим означає проводити багато часу в тренажерному залі! Ви можете почати з 10-хвилинної прогулянки після обіду, поступово збільшуючи її тривалість до 30 хвилин.

…результати з’являються не скоро.

Деякі переваги проявляються відразу, навіть якщо це не очевидно. Перевірте рівень цукру в крові до і після прогулянки. Ймовірно, ви побачите різницю. Якщо ви будете дотримуватися цього протягом тривалого часу, результати вас вразять.

…це нудно.

Фізична активність може бути дуже веселою, якщо ви знайдете заняття до душі. Не змушуйте себе робити те, що вам не подобається. Ви не будете дотримуватися цього. Спробуйте кілька разів виконати нову дію перш ніж вирішити чи продовжувати її. Якщо одна діяльність не підходить, не здавайтеся — спробуйте іншу.

…це занадто дорого коштує.

Витрати на абонемент у спортзал і заняття фітнесом можуть демотивувати. Проте прогулянки під час обіду чи після вечері, танці під улюблені мелодії вдома чи тренування під онлайн-відео є безоплатними. І головне — їх можна робити в зручний для вас час.

…важко знайти час.

Знайдіть способи зробити фізичну активність частиною повсякденного життя. Наприклад, підніміться сходами замість ліфта, пограйте з дітьми на вулиці, вставайте і рухайтеся під час телевізійної реклами. Спробуйте такі короткі активності щодня, щоб це увійшло в звичку.

…я занадто старий/-а.

Ніколи не пізно почати бути активнішим! Прикладами є види діяльності з низьким рівнем навантаження, такі як ходьба в басейні та плавання. Поговоріть зі своїм лікарем про дії, які вам можна робити.

…я в дуже поганій формі.

Починайте повільно, але рухайтеся впевнено. Додайте прості дії у своє повсякденне життя, як-от прогулянка до поштового відділення, паркування трохи далі від місця призначення, вихід на зупинку раніше з громадського транспорту тощо.

Можемо з впевненістю сказати, що фізична активність — це не просто запорука здоров’я, а й потужний інструмент у підтримці оптимального контролю над цукровим діабетом, який допомагає вести повноцінний рухливий спосіб життя. Спробуйте щонайменше 20-25 хвилин активності щодня, не забувайте після цього перевіряти свої показники та здивуйте самих себе!

Gen-NonP-UL medical-66