My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

Релаксаційна техніка п’яти пальців

Для релаксації не обов’язково використовувати інноваційні засоби. Ви можете зробити це дуже простим способом, наприклад, використовуючи власні пальці. Релаксаційна техніка п’яти пальців легко допоможе вам розслабитися!


Сядьте зручно, закрийте очі та покладіть руки на коліна. Для початку оберіть руку. Торкайтеся кінчика великого пальця кожним пальцем по черзі, дотримуючись цих вказівок:

  • Почніть із вказівного пальця. Водночас спробуйте згадати момент, коли ви були втомленими, але у хорошому сенсі. Наприклад, після тренування. Згадайте, як було приємно витрачати свою енергію під час заняття.
  • Потім торкніться великого пальця кінчиком середнього пальця. Цього разу зосередьтеся на моменті, коли ви відчували фізичний дотик близької людини. Наприклад, це могли бути обійми або ніжна рука на плечі. Згадайте, як було приємно відчувати приємний дотик друга чи родича.
  • Далі ваш безіменний палець. Торкаючись великого пальця, подумайте про комплімент, який вам зробив колега чи друг. Настав час відчути задоволення від того, що хтось про вас дуже доброї думки.
  • І останнє, але не менш важливе: торкніться великого пальця кінчиком мізинця. Згадайте гарний пейзаж; це може бути острівний пляж або річка в лісі. Просто зосередьтеся на яскравих кольорах картинки.


За потреби ви можете продовжити вправу з іншою рукою. Використовуйте цю техніку, щойно вам хочеться швидко розслабитися!