My Health Partner Logo
Я відпочиваю та розслабляюсь

Натуральні чаї для боротьби із тривогою

 

Натуральні чаї використовувалися впродовж тисяч років для боротьби із тривогою та розслаблення. Вони були частиною духовних церемоній та ритуалів, у медицині слугували для лікування. Сьогодні ж природні чаї відомі своїми заспокійливими властивостями. Навіть звичайний чай має свої переваги. Незважаючи на наявність у чаї та каві одного і того ж стимулятора – кофеїну, звичайний чай не викликає занепокоєння та стресу на відміну від кави. Отже, наша порада: пийте чай, а не каву!

Чай із пасифлори


Passiflora incarnata, яка прийшла із Перу в XVII ст., була названа через свою схожість із розп’яттям Христа. Спочатку пасифлору вживали як заспокійливий засіб корінні перуанці, але вже кілька століть її застосовують для лікування ажитації в Європі. Є дані, що пасифлора може позбавити тривоги, безсоння та інших нервових проблем. Деякі дослідження показують, що пасифлора також покращує якість сну, якщо пити її протягом семи днів. Ми радимо починати з менших доз та регулювати кількість вживаного чаю відповідно до відчуттів, прислухаючись до себе, чи є якісь зміни.

Кава


Кава, або перець п’янкий – рослина, що використовують як один із найпотужніших методів боротьби з тривогою. Відчуття розслаблення з’являється майже одразу після вжиття. Не забудьте придбати екстракт кави в чайному магазині, оскільки якість є важливою для належного заспокоєння без порушення ясності розуму, а чай із продуктових магазинів може бути недостатньо міцним. Для кращого ефекту можете додати трохи кокосового молока. Ризику звикання немає, але краще повідомте свого лікаря, що вживаєте чай на основі кави, щоб уникнути потенційної взаємодії з такими ліками, як бензодіазепіни.

Чай із кореня валеріани


Гіппократ виписував чай із кореня валеріани для лікування безсоння. Він допомагає зменшити фізичні наслідки тривоги та сприяє природному процесу сну. Але будьте обережні: занадто велика кількість такого чаю може зробити вас млявими. Як і при вживанні чаю з пасифлори, вам слід починати з менших доз, а потім корегувати за потреби.

Інші чаї від тривоги


Блакитна вербена: полегшує проблеми зі сном і допомагає заспокоїти нервову систему.

  • Котяча м’ята: бореться з симптомами тривоги, зменшує м’язову напругу та допомагає заснути.
  • Ромашка: вона не лише зменшує легке занепокоєння, але й допомагає полегшити біль у шлунку. Ви також можете додавати ромашку у ванну, адже вона чудово підходить для розслаблення та лікування шкірних захворювань, таких як екзема.
  • Зелений чай: містить теанін – амінокислоту, яка сприяє розслабленню. Слід бути уважним, який вид чаю  ви купуєте, оскільки є звичайні та без кофеїну сорти. Для розслаблення найкраще підійде останній.