My Health Partner Logo
Я тренуюсь

Поради щодо оптимальних вправ для людей із високим артеріальним тиском

Щоб нормалізувати артеріальний тиск, зробіть заняття регулярними. Це буде забезпечувати вас енергією, полегшувати стрес і поліпшувати самопочуття. Якщо ви все ще не ведете активний спосіб життя, спершу проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Він перевірить, чи готові ви починати тренуватися. Оскільки активний спосіб життя корисний для вашого артеріального тиску, лікар, найімовірніше, вас підтримає та дозволить займатися.


Ви можете займатися чим завгодно, і для цього не потрібно обов’язково відвідувати тренажерний зал. Коли ви рухаєтеся і змушуєте серце битися трохи швидше або ж вам дещо важче дихати – це іде на користь. Приміром, ви можете займатися швидкою ходьбою, бігом підтюпцем, плаванням, їздою на велосипеді, підняттям гантелей або садівництвом.


Щоб вибрати заняття, поставте собі такі запитання:

  • Які заняття здаються мені приємними?
  • Мені подобається займатися у групі або наодинці?


Існує три основні типи вправ:

  1. Серцево-судинні або аеробні вправи допоможуть знизити артеріальний тиск і зміцнити серце. Приклади включають ходьбу, біг підтюпцем, стрибки зі скакалкою, їзду на велосипеді (велотренажер або велосипед), ходьбу на бігових лижах, катання на ковзанах, веслування, аеробіку з різною інтенсивністю, плавання та водну аеробіку.
  2. Силові тренування зміцнюють м’язи, допомагають спалювати більше калорій протягом дня. Також вони корисні для суглобів і кісток.
  3. Розтяжка робить вас більш гнучкими, допомагає краще рухатися та запобігає травмам.

 

Як дотримуватися регулярних занять?

  1. Нехай вам буде весело! Швидше за все, ви зможете легко зробити заняття регулярними, якщо отримуватимете від них задоволення.
  2. Включіть вправи у свій розпорядок дня. Сплануйте, коли ви збираєтеся тренуватися, і зафіксуйте це у своєму щоденнику.
  3. Знайдіть друга, з яким можна тренувалися. Це мотивує, і ви незмінно будете насолоджуватися процесом ще більше.

 

Активний спосіб життя – один із найкращих варіантів для зниження артеріального тиску. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, чи є якісь обмеження для занять, які вам можна спробувати.