My Health Partner Logo
Стенокардія
Я тренуюсь

6 способів отримати задоволення від занять

Фізичні вправи є важливою частиною нашого життя, адже вони зміцнюють здоров’я, покращують сон та підвищують енергію протягом дня. Незважаючи на загальновизнані переваги, займатися спортом не завжди легко. Однак заняттям у тренажерному залі 5 днів на тиждень є альтернативи, якщо тільки це не ваша улюблена справа. Усі фізичні навантаження потребують зусиль, але вони не мають сприйматися як нудьга й тяганина. Ви не повинні відчувати, що  змушені це робити. Ось 6 способів отримати задоволення від фізичних вправ.

  1. Заняття з енергійним другом. Знайдіть когось, хто б займався разом із вами. Однак обов’язково оберіть енергійного, веселого та товариського. Проводити час із другом – основна мотивація, а вправи, які ви робите разом, є додатковою перевагою. Змістіть фокус із занять на дружбу, і вправи стануть для вас набагато приємнішими та простішими. Буде додатковим бонусом, якщо ваш товариш завзятіший та активніший, – це стимулюватиме і мотивуватиме вас.
  2. Групові заняття. Це спосіб займатися разом з однодумцями у сприятливому середовищі. Не важко знайти недорогі заняття неподалік, як-то йога, тай-чі, степ-аеробіка та плавання. Такі фізичні навантаження розслабляють ваше тіло та покращують гнучкість і м’язовий тонус.
  3. Новий вид активності. Чи не хочете спробувати новий вид спорту? Це не тільки змусить вас більше рухатися, але й дозволить придбати нові навички та розважитися. Виберіть заняття відповідно до вашого віку, рівня фізичної підготовки та смаку. Якщо вам подобаються прогулянки та зелені пейзажі, чому б не спробувати гольф? Якщо ви віддаєте перевагу чомусь динамічнішому, ви можете зайнятися тенісом. Ви нічого не втратите, якщо просто спробуєте!
  4. Танці. Танго, фокстрот або джайв – ваш шлях до зміцнення здоров’я! Танці є чудовим способом збільшити витривалість і поліпшити рівновагу, а рухи – невід’ємна частина цієї розважальної активності. Приміром, деякі сучасні танці, зокрема зумба, відомі поєднанням аеробних рухів із різними видами латиноамериканських танців. Темп музики є хорошим показником інтенсивності роботи серцево-судинної системи. Танці однаково корисні як для чоловіків, так і для жінок... Тож, джентльмени, мерщій, спробуйте!
  5. Компанія для дітей. Можливо, вас здивує те, як насправді легко відволікти своїх дітей від мобільних телефонів та комп’ютерів, запропонувавши їм пограти в баскетбол, футбол чи теніс. Маленькі діти люблять демонструвати свої вміння батькам. Діти старшого віку – менше, але, забувши про початковий підлітковий супротив, врешті-решт вони теж чудово проведуть із вами час. Навіть сама спроба не відставати від них під час гри прирівнюється до кардіотренувань. Однак будьте обережні, не перестарайтеся. Якщо вашим дітям дуже подобається така спільна активність, ви можете створювати команди, влаштовувати щотижневі змагання, проводити практичні заняття і, можливо, навіть придумувати деякі призи для переможців наприкінці «серії чемпіонатів».
  6. Відеоігри. Ключовим тут є гра, у яку ви граєте. Як і в реальному житті, такі статичні ігри, як пасьянс та шахи, у відеоваріантах є пасивними. Однак ігри стали активними з появою консолі відеоігор Wii 2006 р. Одна з перших ігор Wii – Wii Sports, дозволила геймерам грати в теніс та бокс. Wii-теніс дозволяє спалити 179 калорій на годину, а Wii-бокс – 174. Порівняно з реальними аналогами вони менш активні: граючи у справжній теніс ви позбуваєтеся 318 калорій на годину, а б’ючи боксерську грушу – 382. Однак навіть при половинній втраті калорій ці ігри набагато активніші, ніж натискання кнопок на пульті дистанційного керування. Також доступні та популярні ігри з фітнесу та танцям, а інші виробники консолей, наприклад Microsoft, також випустили детектори управління рухами (як-то Kinect) для своїх консолей.