My Health Partner Logo
Home / Гіпертонія / Починайте діяти
Життя з гіпертонією
Ви можете знайти всю необхідну інформацію, щоб зрозуміти холестерин, його глобальний вплив, його причини та наслідки, а також те, як взяти холестерин під контроль.
ГІПЕРТОНІЯ

Починайте діяти

Як я можу змінити спосіб життя, щоб нормалізувати тиск (АТ)?

Якщо на вік чи гени ви впливу не маєте, то зміни способу життя можуть допомогти вам знизити АТ і серцево-судинний ризик.
Ви можете суттєво впливати на зниження високого тиску, змінивши свої звички .1 Найважливіше:
icon
Почніть робити регулярні фізичні вправи
Регулярне фізичне навантаження є важливою частиною лікування гіпертонії. Звичайно, вам потрібно визначити з лікарем найбільш підходящу активність на основі вашого стану та профілю. Медичний огляд іноді є обов'язковим. Фізична активність дуже важлива для вашого серця і кровоносної системи. Звичайною рекомендацією є 30 хвилин фізичної активності на день принаймні 5 днів на тиждень.2
icon
Спробуйте скинути надмірну вагу
Коли у вас надмірна вага, підвищується ризик серцево-судинних захворювань, діабету та гіпертонії. Тому знизити вагу до оптимального рівня є метою, яку повинен намагатися досягти кожен гіпертонік. Схуднення доповнює дію гіпотензивного лікування. Формула може допомогти вам розрахувати рекомендовану вагу, в формулі враховується ваш зріст. Ця формула визначає індекс маси тіла (ІМТ). Потрібно просто розділити свою вагу (в кілограмах) на ріст (в метрах) в квадраті. Ідеальний ІМТ повинен бути від 18,5 до 25 кг/м22
icon
Поліпшіть свій раціон харчування
Хороший дієтичний харчовий баланс також є важливою частиною успішного лікування високого тиску. Дієту легко поліпшити, якщо дотримуватися цих 4 основних рекомендацій
Їжте не менше 5 порцій фруктів і овочів в день (300-400 г)
Обмежте вживання жирів і олій (особливо тваринних жирів, пальмової олії)
Обмежте споживання солі
Їжте більше жирної риби, 2-3 рази на тиждень (лосось, сардини або скумбрія)
icon
Навчіться розслаблятися
Вам потрібно навчитися як справлятися зі своїм стресом! Стрес може час від часу підвищувати артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Крім того, стрес також може привести до дій, які сприятимуть підвищенню тиску (наприклад, погана дієта, гіподинамія, куріння або вживання більшої кількості алкоголю, ніж раніше). Розслаблюючі заходи, такі як йога або тай-чи (Tai chi), можуть допомогти вам зменшити стрес, а прості поради можуть допомогти вам керувати ним у повсякденному житті!
icon
Почніть втілювати здоровий спосіб життя
Скоротіть споживання алкоголю
Припиніть курити

Регулярне спостереження

Моніторинг власного артеріального тиску в домашніх умовах дуже важливий і може бути частиною успішного лікування гіпертензії.

Регулярне вимірювання артеріального тиску є ключовим для того, щоб тримати артеріальний тиск під контролем. Оскільки високий тиск, як правило, безсимптомний і може коливатися з часом, вам потрібно регулярно перевіряти артеріальний тиск, щоб переконатися, що ваш план лікування працює.

Ми запрошуємо вас відвідати сайт компанії OMRON - www.omron-healthcare.com, цей бренд пристроїв для моніторингу артеріального тиску є рекомендований кардіологами. На сайті ви можете дізнатися, який монітор чи пристрій для вимірювання артеріального тиску є правильним і допоможе зберегти ваше здоров'я, не виходячи з дому.

Як слід вимірювати тиск?

Частіше за все, сімейний лікар або медсестра виміряють ваш тиск, наприклад під час планового візиту. Для цього використовується тонометр – прилад для вимірювання тиску, підключений до надувної манжети, яку надягають на верхню частину руки від плеча до ліктя. При надуванні манжети рука стискається. Потім повітря в манжеті повільно випускається, і тиск манжети слабшає. Потім артеріальний тиск можна виміряти манометром (в міліметрах ртутного стовпа [мм рт.ст.]).

Існують два різних види тонометрів:

Ручний (механічний)

лікар або медсестра надувають манжету за допомогою ручного насоса, а потім використовують стетоскоп, щоб прослухати пульс

Автоматичний

Манжета автоматично надувається і здувається; пульс вимірює датчик усередині пристрою
Щоб отримати точне вимірювання артеріального тиску, коли проводиться вимірювання, ви повинні відпочити принаймні 5 хвилин до вимірювання і сидіти тихо, тобто не розмовляти.

Як можна захистити себе?

Щоденний прийом антигіпертензивного лікування має вирішальне значення для контролю артеріального тиску та забезпечення довгострокового серцево-судинного захисту. Разом з тим, не завжди легко повсякчас пам'ятати про їх прийом. Так само, як і чищення зубів, прийом антигіпертензивного лікування може стати частиною вашого повсякденного життя. І пам'ятайте, гіпертонія - це мовчазна хвороба: не відчувати симптомів чи різниці в самопочутті, коли приймаєш лікі і коли їх не приймаєш - не привід припиняти своє лікування!

Щоб убезпечити себе, не забувайте приймати ліки щодня!

Ось кілька порад, які допоможуть вам запам'ятати:
Поставте будильник на свій телефон
Пов'язуйте це з іншою звичкою
Поставте прапорець чи іншу відмітку після прийому таблетки
Поставте будильник на свій телефон

Будь ласка, майте на увазі!

Досягнення цифр нормального рівня артеріального тиску (<130/80 мм рт.ст.) не означає, що ви вилікувалися!* Важливо продовжувати приймати лікування за призначенням лікаря!
*<130/80 мм рт.ст. є нормальним рівнем для пацієнтів <65 років. Для пацієнтів >65 років нормальний артеріальний тиск становить 130-139/70-80 мм рт.ст.

Як мені контролювати гіпертонію?

Додаток для пацієнтів з гіпертонією «Мій контроль тиску» - додаток «Мій контроль тиску» - MyBP Control – це мобільний застосунок, спеціально створений для надання допомоги вам в наступних кроках:
скласти графік змін АТ за допомогою щоденника MyBP Diary
контролювати свою прихильність до терапії шляхом індивідуального нагадування про приймання ліків
відстежувати свій прогрес
Таким чином, MyBP Control допомагає вам краще контролювати свій тиск.
mobile app

Показати посилання

Посилання

2
2018 ESC/ESH guidelines for the management of arterial hypertension